Multiplekser NMEA0183 Lite z USB MiniPlex-Lite

Tylko 2 w magazynie
szt.
Cena SVB: 186,00 €
Bez podatku, bez kosztów wysyłki.
szt.
186,00 € Bez podatku, bez kosztów wysyłki.
Kup
Nr art.
14537
EAN
8719326814209
Modelno
0107
Opis
Multiplekser NMEA0183 Lite z USB MiniPlex-Lite
NMEA2000
Nie
Wejścia NMEA0183
3
Wyjścia NMEA0183
1
Szybkość transmisji NMEA0183
4800 - 38400 Baud
NMEA0183
Tak
Ethernet / Sieć
Nie
Wsparcie AIS
Tak

SVB zaleca następujące elementy dla tej pozycji

Szczegóły produktu

MiniPlex-Lite to nasz bezproblemowy multiplekser NMEA klasy podstawowej. W oparciu o sprawdzoną technologię naszej istniejącej gamy multiplekserów, wzięliśmy podstawowe elementy multipleksera i stworzyliśmy podstawową, łatwą w instalacji jednostkę, która nie wymaga konfiguracji ani wyboru szybkości transmisji. Wystarczy podłączyć MiniPlex-Lite do wolnego portu USB komputera, PC lub Mac, wprowadzić sterownik CD i po kilku kliknięciach urządzenie jest gotowe do pracy. Nie wymaga dalszej konfiguracji. Wystarczy podłączyć kable instrumentów do złączy zaciskowych za pomocą dostarczonego fabrycznie narzędzia, a system nawigacji oparty na komputerze jest gotowy.

MiniPlex-Lite nie jest samodzielnym urządzeniem, ale jest przeznaczony do użytku z komputerem.

MiniPlex-Lite będzie działać z dowolnym pakietem oprogramowania nawigacyjnego za pośrednictwem wirtualnego portu COM utworzonego przez sterownik. Zapewnia trzy galwanicznie izolowane wejścia NMEA do podłączenia GPS i innych urządzeń, takich jak dziennik prędkości, wiatromierz lub odbiornik AIS.

Unikalną cechą MiniPlex-Lite jest automatyczne wykrywanie wejścia NMEA na kanale 3. Wejście to automatycznie wykrywa szybkie dane z podłączonego odbiornika AIS, który działa z prędkością 38400 bps, w przeciwieństwie do standardowego sprzętu NMEA, który działa z prędkością 4800 bps (bitów na sekundę).

Połączenie MiniPlex-Lite i jego wirtualnego sterownika portu COM jest dedykowanym rozwiązaniem NMEA, w przeciwieństwie do ogólnego konwertera szeregowego <-> USB. Oferuje izolację galwaniczną, aby być w pełni zgodnym ze specyfikacją NMEA i nie wykazuje dobrze znanych problemów z konwerterami generycznymi, takich jak niesławny problem "szalonej myszy" lub nagłe przerwy w strumieniu danych NMEA.
Wszelkie próby wykrycia przez system Windows urządzeń Plug & Play na naszym wirtualnym porcie COM są blokowane, co skutkuje prawdziwie bezproblemowym rozwiązaniem Plug & Play. Wystarczy podłączyć kabel USB, załadować dysk ze sterownikami, wykonać kilka kliknięć i gotowe!

MiniPlex-Lite jest całkowicie przezroczysty dla danych NMEA. Przychodzące dane są po prostu przechowywane i przekazywane do komputera jako kompletne zdania NMEA.
Wszelkie dane wysyłane przez komputer, takie jak informacje o sterowaniu dla autopilota, są wysyłane na dedykowane wyjście NMEA.
Multiplekser nie przesyła żadnych danych NMEA z własnych wejść do wyjścia! Oprogramowanie nawigacyjne jest odpowiedzialne za przekazywanie wybranych danych NMEA z wejść do wyjść.

Prędkość komunikacji z komputerem jest znacznie wyższa niż standardowa prędkość NMEA, dlatego nie ma możliwości przepełnienia i brakujących zdań NMEA z instrumentów do komputera.
Aby zapobiec przepełnieniu, gdy dane sterowania lub punkty trasy są wysyłane z szybkiego interfejsu komputera do wyjścia NMEA, zaimplementowano kontrolę przepływu, która chwilowo zatrzymuje wysyłanie danych przez komputer, gdy wewnętrzny bufor jest pełny. Aby włączyć tę funkcję, należy włączyć sprzętową kontrolę przepływu w sekcji parametrów komunikacji oprogramowania nawigacyjnego.

Dane techniczne:
Zasilanie Zasilanie przez port USB
Pobór mocy 30 mA
Wejścia 3 x NMEA-0183 / RS-422
Wyjścia 1 x NMEA-0183 / RS-422
Interfejsy PC Port USB, sterowniki dla wirtualnego portu COM
Puffer Wejście 1,2 i port USB: 128 znaków, wejście 3: 256 znaków
Prędkość wejściowa NMEA 4800 bps (4800/9600/19200/38400 na wejściu 3)
Prędkość wyjściowa NMEA 4800 bps
Prędkość portu USB 57600 bps
Wymiary 97 x 97 x 28 mm

Dokumenty

de-flag Podręcznik
PDF, 194,70 KB

Co mówią inni klienci SVB

100% prawdziwych recenzji

1 Opinie klientów

3 (z 1 ocen)
5 Gwiazdy
(0)
4 Gwiazdy
(0)
2 Gwiazdy
(0)
1 Gwiazdy
(0)
Anonimowy
przez Anonimowy 30.09.2014 zweryfikowany zakup
Die Ein und Ausgänge sind leider nicht beschriftet\r\n:((

Oceń produkt

Jak oceniasz produkt?
Rozczarowany
Całkowicie nie spełnia moich oczekiwań
Słaby
Spełnione są tylko niektóre oczekiwania
OK
Spełnia moje podstawowe oczekiwania
Dobry
Nieco lepiej niż moje ogólne oczekiwania
Doskonały
W pełni przekracza moje oczekiwania
Kliknij gwiazdki, aby uzyskać ocenę

Klienci pytają klientów

Zapytaj innych klientów SVB, którzy już kupili ten produkt od nas, o swoje doświadczenia.

Twoje pytanie zostanie automatycznie przekazane innym klientom SVB i opublikowane na stronie produktu. Prosimy o nie zadawanie pytań, na które może odpowiedzieć tylko zespół SVB - takich jak status zamówienia lub dostępność produktu. Zachęcamy również do kontaktu z naszym zespołem SVB za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: info@svb24.com lub telefonicznie pod adresem: +49 (0)421-57290-0 .

  • Więcej "Klienci pytają klientów" dostępne w następujących językach :
  • Flaga narodowa Français
Nie zadano jeszcze żadnych pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy!